Kredi Notu

Bankadan Kredi Çekme Şartları 2019

Bankadan Kredi Çekme Şartları 2019

Kredi, bireysel ve ticari olarak ayrılmaktadır. Eğitim kredisi, telefon kredisi, ev kredisi gibi farklı isimlerde olan krediler ise ihtiyaç kredisinin altında olan kredi türleridir. Bankalar kampanyalarıyla beraber düşük faizli kredi özelliklerini sunabilmektedirler. Peki, bankadan kredi çekme şartları 2019 için neler gerekli bakalım.

İhtiyaç Kredisi Şartları

Bankaların her biri ihtiyaç kredisi için belli başlı belgeler istemektedir. Gelir belgesi ve kredi notunun uygun olup olmaması gibi. Bunun dışındaysa yasal olarak gerekli olan genel şartlar bulunmaktadır.

Daha fazla detay için www.uygunfaizlikredi.com/internetten-kredi-veren-bankalar-2019/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi alabilmek için ilk olarak 18 yaşını doldurmuş olmalısınız. Bankaya size ait olan bir geliri belgelemeniz gerekmektedir. SSK kaydınızın olması yahut vergi levhasına sahip olan bir firmaya sahip olmanız gerekmektedir. Bankadan kredi onayı almanız içinde levhasında kar olmalı ya da SSK kaydınızın iş yerinizde 3 ay dolmuş olması gerekir.

Kredi notu olarak verilen borç ve bankayla olan geçmişiniz, fatura ödemeniz, kredi ve kredi kartınızın ödemeleri düzenli bir şekilde ilerlemiş olması gerekir. Kredi çekeceğiniz zaman eskisi gibi kefil aranmamaktadır. Fakat banka gerekli gördüğü durumlarda isteyebilmektedir. İhtiyaç kredilerinin vadeleri 48 ay ile sınırlıdır. İpotekli kredi çektiğiniz zaman 120 ay vade ile çekmeniz mümkün.

Gerekli olan Belgeler

  • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport
  • İkametgah veya başvuran kişinin adına gelen son 4 aya ait olan fatura.
  • Gelir belgesi; özel sektörde çalışanlar ve memurlar için maaş veya maaş borrosu ile imza sirküleri olabilmektedir. Emekli olan kişiler içinse emekli hesabı olması yeterlidir. Serbest meslek ile uğraşan kişiler veya firma ortağı ola kişilerin güncel vergi levhasını, gelir tablosunu ya da ticaret sicil belgesi olması gerekir.
  • Bankalar kişilere kredi verdikleri zaman güvenme ve parayı faiziyle en kolay olacak şekilde tahsil edebilmek için tüm şartlara ve ayrıntılara bakar. Tüm bu ayrıntıları sağlayan kişiler ise krediye kolay bir şekilde ulaşırlar. Bazı durumlarda istenilen rakamdan aşağıda bir kredi sunulabilmektedir. Bu durum tamamen yukarıdaki genel şartlardan kaynaklı olmaktadır. Siciliniz ne kadar temiz olursa o kadar çok yüksek fiyatta kredi çekebilirsiniz.
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı