Krediler

En Uygun İhtiyaç Kredisini Hangi Banka Veriyor?

Ülkemizde birçok banka bulunmaktadır. Bankalar Devlet bünyesinde bulunan bankalar ve özel olarak çalışmakta olan bankalar olarak iki kısımda faaliyet göstermektedir. Rekabet piyasasının bu sektör içerisinde son derece aktif olmasından dolayı her banka kendi bünyesinde oluşturduğu kampanyalar ile farklı faiz oranları ile krediler vermektedir.

Bankalar arasında en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları ile kredi vermekte olan bankaları sıralamak gerekirse;

  • QNB Finansbank; Son zamanlarda yapmış oldukları kampanyalar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bankaların başında QNB Finansbank Banka 0,94 faiz oranı ile en iyi şartlarda ihtiyaç kredisi sunmakta olan bankaların başında yer almaktadır. Vade sasısı olarak yapılan düzenleme ile birlikte 60 ay üst sınır uygulaması bulunmaktadır.
  • CEPTETEB; uygun kredi ile ilgili bir araştırma yapıldığında üst sıralarda yer almakta olan bankalardan bir diğeri de TEB’dir. Bankanın müşterilerine sağlamakta olduğu ihtiyaç kredisi faiz oranı 0,94 olarak belirlenmiştir.

  • Vakıfbank; Devlet bankası olması münasebeti ile belli dönemlerde çok cazip koşullarda kredi sağlayan bankalardan birisidir. Son olarak yapmış olduğu kampanya ile 60 aya kadar vade seçeneği bulunan ihtiyaç kredisini 1,04 oran ile müşterilere sunmaktadır. Ayrıca bankanın kredi tahsis ücretinin son derece uygun olduğunu söylemek mümkündür.
  • Türkiye İş Bankası; Vermiş olduğu kredinin en büyük özelliği son derece büyük limitler ile sağlanmasıdır. Bankalar arasında en yüksek limit ile kredi vermekte olan banka olarak bilinmektedir. 1 Milyon TL limite kadar ihtiyaç kredisi hizmeti sunulmaktadır. 0,99-1,05 oran aralığında bir faiz uygulaması yapılmaktadır. Tercih edilen vade sayısına göre bu faiz oranları tespit edilmektedir.

Bankaların uygunluk araştırmasında ortaya çıkan neticeler zamanlara göre değişiklik göstermektedir. Yılbaşında, bayramlarda ve buna benzer zaman dilimleri içerisinde daha cazip koşullarda krediler verilmektedir. Kredi miktarının çok acil olmaması durumlarında bu gibi özel zamanların beklenmesi ile daha cazip koşullarda kredi kullanımı sağlanabilmektedir. Bankalar özel müşterilerine belirtilen oranların altında faiz uygulaması da sunabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı