Krediler

İhtiyaç Kredisi Banka Faiz Oranları 2019

İhtiyaç Kredisi Banka Faiz Oranları 2019

Acil paraya sıkışanlar krediyi kullanmadan ilk olarak bankaların kredi faizini araştırıp, karşılaştırma yaparlar. İhtiyaç kredisi banka faiz oranları 2019 döneminde bilindiği gibi BDDK’nın almış olduğu karar ile ihtiyaç kredisinde maksimum vade sayısı 48’den 36 aya indirildi. Bu zamandan sonra 36 ayın üstünde vadeli ihtiyaç kredisini almak mümkün olmamaktadır. Taşıt kredilerinde 48 aya kadar vade verilirken konu kredileri de 120 aya varan vadeler ile kullanıma devam etmektedir.

İhtiyaç Kredisi Banka Faiz Oranları 2019

Geçmiş olduğunuz seneye göre 2019 senesinde normal seviyeler dönüş yapıldı. Dolar ve Euro’nun 2018 senesinde yükselmesinden dolayı bankalarda durum böyle olunca faizlerini bir hayli arttırdılar. 2019 senesinde faiz oranlarına bakıldığı zaman kredi faizleri 2018’in Ekim ayında düşüşe geçilmiştir. Bankalar 2019’un gelmesi ile beraber yeni senenin kredi faiz oranlarını da duyurmaya başladılar. İhtiyaç kredisi 50.000 TL olarak hesaplandığı zaman sırasıyla;

 • Ziraat bankası – 2,35
 • Halkbank – 2,66
 • Vakıfbank – 2,72
 • Akbank – 2,70
 • Denizbank – 3,14
 • QNB Finansbank – 2,39
 • Garanti Bankası – 2,59
 • HSBC – 2,65
 • ING Bank – 2,19
 • Şekerbank – 3,09
 • Fibabanka – 3,47
 • TEB – 2,40
 • Türkiye İş Bankası – 2,60
 • Yapı Kredi – 2,55
 • Burgan Bank – 2,79

Kredi Başvurusunda Hangi Kriterler İncelenmektedir?

Bankalar başvuru yaptığınız zaman hızlı olacak şekilde değerlendirme süresi başlar. Kredi değerlendirmelerindeyse kredi başvurusunu yapan kişilerin aylık geliri, kredi sicili ve notu, geçmiş ödemeler, kredi kart bilgileri, finansal durumu gibi birden çok kriter incelenmekte. Bu incelemenin sonundaysa krediye onay verilir yahut kredi reddedilmektedir. Her banka kendine göre değerlendirme kriterini yapmaktadır. Bir bankadan kredi alamadığınız zaman diğerinden de alamayacağınızı düşünmemelisiniz. Fakat olumsuz sonuçlanan kredi başvurunuzdan sonra kredi notunuz ise hemen düşer. Bu yüzden kredi başvurunuzu yapmadan ilk olarak kriterleri göz önünde bulundurun.

Kredi başvurusunda bulunmadan ilk olarak ihtiyaç kredisi banka faiz oranları 2019 yılındakileri karşılaştırma yapmalısınız. Bankanın dikkat ettiği kriterlerin sizde olup olmadığına bakarak başvuru yapmanız kredi notunuzu daha az olacak şekilde düşürecektir. Bu yüzden mutlaka bankaların faiz oranlarına bakıp işlem yapmanızı önermekteyiz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

En düşük faizli olan ihtiyaç kredisini sunan bankalardan bir tanesidir. Bankanın verdiği faiz oranlarıyla internetten 100.000 TL’ye kadar kredi başvurunuzu yapabilmektesiniz. İnternetten ve SMS yoluyla başvurmanız için iki seçenek verilmektedir. SMS ile başvurunuz için TUKETICI yazıp boşluk bırakıp kimlik numaranızla beraber istediğiniz miktarı yazdıktan sonra aylık net gelirinizi de yazıp 4747’ye göndermeniz gerekir.

Garanti Bankası Dijital İhtiyaç Kredisi

İnternet üzerinden anında krediyi sunan ve kredi notunun yüksekliğine göre de hemen onaylanabilen bir kredi türüdür. Dijital kredinin faiz oranları kişinin kredi notuna ya da vadesine göre değişiklik gösterir.

CEPTETEB Masrafsız Gelir Belgesiz Kredi

30.000 TL’ye kadar ihtiyaçlarınızda bu krediden faydalanmanız mümkün. Bankanın sunmuş olduğu krediyle kredi masrafını ödemeden kredi sahibi olabilmektesiniz. Ülkemizde belgesiz olarak çok kolay bir şekilde kredi veren bankaların arasında bulunmaktadır. Kredi hesaplamasını ve başvurusunu internet sayfasından anında yapabilirsiniz.

Daha fazla detay için www.uygunfaizlikredi.com/bankalarda-emekli-maasi-kampanyalari-2019/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İş Bankası müşterisiyseniz ya da olmayan kişilerin hemen alacakları kredilerden biridir. Kredi onayının olması için kredi notunuzun da yüksek olması gerekir. İşCep ya da İnternet şubesinden yapacağınız başvurularınız kısa bir zaman sonra sonuçlanır. Çekebileceğiniz kredi üst limitiyse 30.000 TL olmak ile birlikte 7/24 başvuru da bulunabilmektesiniz.

Finansbank Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Ertelemeli kredi veren bankaların arasında Finansbank başta yer almaktadır. 3 ay ertelemeli olacak şekilde alacağınız krediyi maksimum 3 ay vade ile kullanabilmektesiniz. SMS ile başvuru yapacaksanız eğer TC kimlik numaranızla beraber 5030’a göndermeniz yeterli olacaktır. Başvuruda bulanacağınız kredi limitiniz ise 50.000 TL olmalıdır.

Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi

İhtiyaçlarınızın her birini düşük faizli ve taksitli bir şekilde Vakıfbank adresinden karşılayabilirsiniz. 3 aylık ya da değişen taksit şekillerinde ödeme yolları yer almaktadır. Belli bir gelire sahip olanlar ve geliri belgeleyebilen kişiler tarafından kullanımı kolaydır. Krediyi alan kişiler ise banka tarafından hayat sigortasının yaptırılması zorunludur. Diğer bankalar dışında teminat karşılığında kredi verilmektedir.

Yapı Kredi SMS ile Başvuru

Yapı Kredi bankası ülkemizde en fazla tercih edilen bankalardan biri olmakla beraber kredi faiz oranının da değişikler gösterebilmektedir. Yapı kredi başvurusu için hem internet üzerinden hem de SMS yolu ile başvurabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı