Krediler

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar 2019

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar 2019

Merkez Bankası’nın yönetmiş olduğu kara liste sicil sorgulması ile kredi başvuru yapan kişilerin tüm bankacılık geçmişi ortaya çıkar. 5 sene süre ile kara listede olan kişiler sicik bozukluğundan bankalardan kredi alamamaktaydılar. Kara listedekilere kredi veren bankalar 2019 senesinde bir hayli değişiklik göstereceğe de benziyor. Her geçtiğimiz dönemde kara listedeki kişiler çoğalmakta olduğu için devlet BDDK ile bu konu hakkında görüşmelere başladı. Bu görüşmeden sonraysa kara liste olan kişilere kredi vermenin yolunu bulan bankalar kişilere finansman olarak destek olmaya başladılar.

Daha fazla detay için www.uygunfaizlikredi.com/bankadan-kredi-cekme-sartlari-2019// bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Kara liste nedir bilmeyen kişiler için açıklayacak olursak eğer Merkez Bankası taraıfndan verilerle beraber kişilerin ödeme durumları, kayıtların tutulmuş olduğu bir bilgi tabanıdır. Kara liste ise bu bilgi tabanına verilen addır. Bilgi tabanının yer aldığı diğer kurumsa KKB puanı olarak bilinen kredi kayıt bürosudur. Kara listedekilere kredi veren bankalar 2019 senesinde değişikler olurken kara listeden çıkmanız için belirlenmiş olan bekleme süreniz 5 senedir. Bu süre de bir af çıktığı takdir de 5 seneyi beklemenize de gerek kalmadan kredi çekmeniz sağlanmaktadır.

Kara Listedekilere Kredi Verilir mi?

Kara listeye bir defa giren kişilerin, girdikleri o zamandan beş sene geçmeden tekrar kredi almaları bankalar tarafından izin verilmez. Özellikle de kara listede yer alan kişiler tarafından gerçekleştirebilecek olan kredi işlemi 100 bin TL’ye kadar sağlanabilmektedir. Kara listedekilere kredi veren bankalar 2019 gelirin bildirilmesi gerekir ve kefil gösterilirse eğer düşük faiz imkanı ile kredi sağlanabilmektedir. Kara listedeyseniz başvuru yapabileceğiniz bankalar;

  • Denizbank
  • ING Bank
  • Akbank
  • Finansbank
  • Yapı Kredi
  • Garanti Bankası
  • TEB

Kara listede olan kişiler kredi çekecekleri zaman hatırlatalım ki en yüksek 100 bin TL para çekebilmektedirler. Geçmiş zamanda kara listede olan kişiler af çıktığı zaman sicil düzeltilir ve o zaman kredi çekerken kefil istenmez. Kara listede olduğunuzdan bazı bankalar kefil isteyebiliyorken kimisi 10 Bin TL’de kefil istemezken, 50 ile 100 bin TL arasındaki krediler kefil istendiği bilinmektedir. Çekilecek olan miktara göre kara listedeki kişilerden bankalar gelir beyaz etmektedirler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı