Krediler

Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Günümüzde bankadan kredi çekebilmek  için ilk olarak internetten faizlerin karşılaştırmaları yapılır. Ev kredisi kullanıp güzel bir eve sahip olmak isteyenler konut kredisi faiz oranları 2019 senesinde ne kadar olmuş ona bakarlar. 2018 senesinde dövizin artmasıyla beraber ev kredisi alacak kişiler başta olmakla beraber taşıt kredisinde de faizler yükselmiştir. Sektördeki bu durumsa emlakçıların işlerini durdurma noktasına da getirdi. Aralık ayının bitiminden sonra ilk önce Ziraat Bankası’nın yapmış olduğu 0,99 faiz konutlu kredi kampanyası ile beraber Vakıfbank, İş Bankası ve Halkbank yeni yıın faiz oranlarını duyurdular. Bankaların anlaşmış oldukları şirketlerden kullanacakları ev kredileri %0,00 faiz oranı ile verilmektedir. Fakat 2. El alacak kişiler için faiz oranları da değişiklik gösterebilmektedir. 2019 senesinde ev alacaksanız eğer bankanın anlaştığı inşaat şirketlerinden sıfır ev almanızı öneririz yahut durumun biraz daha düzelmesini bekleyip kredi faizleri düştükten sonra da almanız daha uygun olacaktır.

Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 Sırasıyla

Ziraat Bankası – 1,98

Halkbank – 2,09

Vakıfbank – 2,09

Akbank – 2,01

Denizbank – 2,29

QNB Finansbank – 2,60

Garanti Bankası – 2,20

HSBC – 2,99

ING Bank – 1,89

Fibabanka – 2,79

TEB – 2,58

Türkiye İş Bankası – 2,30

Anadolubank – 2,79

Şekerbank – 2,39

Daha fazla detay için www.uygunfaizlikredi.com/ihtiyac-kredisi-banka-faiz-oranlari-2019/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Konut  Kredi Süreci Nasıl İşlemekte?

İnsanlar ev kredisi almak istediğinde sürecin nasıl işlediğini bilmemektedirler. Konut kredisi, ihtiyaç ve taşıt kredisine göre farklı bir süre belirlemektedir. İlk öncelikle alınacak olan evin tapu fotokopisi ile birlikte bankaya başvuru yapılmaktadır. Daha sonrasındaysa banka kredisine ön onay verildiği zaman eve bankanın göndermiş olduğu ekspertiz konutu kontrol eder ve piyasadaki değerini belirler. Evinde piyasadaki değeri bankaya bildirildikten konutun ekspertiz değerinin %80ine kadar ev kredisi verilmektedir. Ekspertiz eğer bu konut 200.000 TL eder diyorsa siz eve bankadan maksimum 160.000 TL ev kredisi alabilmektesiniz. Konut kredisi faiz oranları 2019 yukarıdaki gibi olsa da bu süreç her zaman bu şekilde kalacaktır. Faiz oranlarının uygun olduğu bankayı seçtiğiniz sürece kredi ödemeleriniz de kolay olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı